Průmyslové konektory vyvinuté podle potřeb zákazníků

 

HARTING Technology Group se zaměřuje nejen na vývoj nových produktových řad, ale také na doplňování inovativních produktů do svých osvědčených řad. Nové kontaktní vložky a moduly zvyšují výkon, spolehlivost i flexibilitu. Zde vám nabízíme jejich stručný přehled.

Základem úspěchu skupiny HARTING Technology Group je vývoj nových aplikací a řešení pro zavedené a osvědčené produktové řady. Nejdůležitějším faktorem je skutečnost, že všechna tato vylepšení vznikají ve spolupráci se zákazníky a jsou tedy optimalizována pro podmínky v praxi. Nyní byly řady Han® Q a Han-Modular® doplněny o nové vložky.

 

Han® Q HigH Density

Han® Q High Density umožňuje osadit  až 21 signálových kontaktů do krytu Han® 3 A. Ten je snadno rozpojitelný a přitom je zaručena vysoká třída ochrany IP 65 a snadná manipulace v terénu. S těmito konektory lze pohodlně manipulovat dokonce i za ztížených podmínek, například v rukavicích. Zásluhu na tom má jednoduchý pákový uzavírací mechanismus. Díky použití kontaktů D-Sub, které jsou v průmyslu hojně využívány, jsou možnosti nasazení těchto konektorů skutečně široké.

 

Han® Q 3/0

Han® Q 3/0 je konektor určený pro uzemněné třífázové elektrické systémy s napětím do 400 V. Uplatnění nachází zejména v průmyslových aplikacích, například v motorech, topných tělesech a různých dílčích systémech. Tento napájecí konektor nabízí velmi velkou proudovou kapacitu v závislosti na průměru kabelu a teplotě okolního prostředí. Konektor snese zatížení přibližně 30 A při teplotě 40° C a průřezu kabelu 2,5 mm˛, a přibližně 50 A při průřezu kabelu 6 mm˛. Dosáhnout lze však až 75 A.

 

Han® Q 4/0

Han® Q 4/0 nabízí dvojité připojení pro 2fázové elektrické systémy. Pomocí tohoto konektoru můžete díky 4 kontaktům připojit k elektrickému systému dva ventilátory, odsávače nebo podobná zařízení. Využít jej však můžete také v oblasti bezpečného velmi nízkého napětí u 24V napájecích zdrojů s vysokým odběrem proudu.

 

Han-Modular®

Dva nové moduly najdete také u řady Han-Modular®.

Protože mechanické vlastnosti přesně odpovídají prověřenému modelu Han- Quintax®, rovněž modul Han® MegaBit nabízející přenosové rychlosti dat až 100 Mb/s je určen k využití na železnicích, například jako ethernetové rozhraní pro propojení jednotlivých vozů. Při propojení dvou datových linek lze ušetřit <s>až</s> 50 % prostoru. Han® MegaBit plní požadavky Cat 5e. Spolehlivé spojení zajišťují snadno dostupné krimpované kontakty Han D®.

Stíněný modul Han® Shielded Module umožňuje do velmi kompaktního prostoru umístit až 20 stíněných, odpojitelných kontaktů. Celokovové stínění chrání kontakty před rušivými vlivy přilehlých napájecích modulů, což je užitečné obzvláště u měničů kmitočtu.

Han-Modular® představuje otevřený a mimořádně flexibilní propojovací systém, který lze přizpůsobit individuálním požadavkům každého uživatele.

Konektory je možné libovolně kombinovat tak, aby vytvořily požadovanou konfiguraci. Abychom i nadále umožnili tvorbu nových konfigurací, neustále stávající řadu 40 modulů rozšiřujeme o další přírůstky pro přenos elektrických, optických a plynových signálů.